ProG ile ilgili bütün sorularınızın cevaplarını buradan bulabilirsiniz

 

ProG kimler için?
Kendini geliştirmek isteyen, yeni mezun, işinde değişiklik planyan, kariyerinde ilerlemek isteyen,, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için, kısacası profesyonel kariyerini ve kişisel gelişimini ilerlhetmek isteyen herkes için hazırlanmıştır.
İçeriğinde hangi eğitimler var?
 • Yabancı Dil
  • İngilizce
 • Profesyonel Gelişim Kursları
  • İletişim
  • İş Hayatında Başarı
  • Liderlik ve Yönetici Geliştirme
  • Takım Olma ve Yönetme
  • Satış ve Pazarlama
  • Hukuk
  • Kurumsal Gelişim
 • Bilişim Teknolojileri
  • Microsoft Office
 • Finans
 • Kişisel Gelişim ve Hobi
  • Sağlık
  • Gurme
  • Hobi
  • Çevre
  • Spor
  • Yaşama Dair
ProG Kariyer Paketi Nedir?
Kariyer Paketi internet'i olan herkesin kendini geliştirmek için kullanabileceği, Yabancı Dil, Profesyonel Gelişim, Bilişim Teknolojileri, Finans ve Hobi gibi birçok kategoride sertifikalı kursların sunulduğu kişisel gelişim paketidir.
ProG içerisinde iki adet İstanbul Üniversitesi Sertifika Programı bulunmaktadır.

Satış ve Pazarlama Sertifika Programı İstanbul Üniversitesi iş birliğiyle satış ve pazarlama ile ilgili alt yapı oluşumu sağlayan gerekli kapsamlı eğitimler ve sertifika içerir.

İş Dünyasında Profesyonellik Sertifika Programı İstanbul Üniversitesi iş birliğiyle iş dünyasının sürekli gelişen ve zorlaşan koşullarına uyum sağlayabilmek, iş dünyasında sağlam adımlarla ilerleyebilmek ve uygun bir kariyer yol haritası belirleyebilmek için gerekli kapsamlı eğitimler ve sertifika içerir.

Kullanıcı sertifika içerisindeki eğitimleri tamamladıktan sonra online bir sınava tabi tutulur. Sınavda başarılı olan öğrencilerin belirttikleri adrese İstanbul Üniversitesi Sertifikaları postalanır.
Ücretsiz Deneyebilir miyim?
ProG'de herhangi bir paket satın almadan, www.prog.com.tr sitesinde belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ücretsiz eğitimi alabilirsiniz.
Her eğitimin ücreti ayrı mı?
ProG Kariyer paketinde 4.90 TL/Ay karşılığında içerisinde yüzden fazla kursa sahip olursunuz. Ayrıca Kariyer Paketi Üyeleri diğer paketlerden indirimli fiyatlardan yararlanma şansı bulurlar.
Yeni eğitimler eklenecek mi?
ProG'ye her ay yeni eğitimler eklenmektedir.
Eğitimleri kimler hazırladı?
ProG içerisinde yer alan eğitimler kendi konularında en iyi ürünlerden ve eğitimlerden seçilmektedir.

İçerik ortaklarımız Enocta yer almaktadır. Zamanla daha çok içerik ve içerik ortağı ProG içerisinde yer alacaktır.
Hangi kursların sertifikası var?
ProG Kariyer Paketi içerisindeki Profesyonel Gelişim, Finans ve Bilişim Teknolojileri içerisindeki kursların %100 tamamlanması hâlinde ProG katılım sertifikası almaya hak kazanılır. Hukuk,Kişisel Gelişim ve Hobi, Yabancı Dil kurslarında katılım sertifikası verilmemektedir. ProG katılım sertifikasına ProG içerisinde Sertifikalarım alanından ulaşılabilinir.
Sertifikaların geçerliliği nedir?
ProG katılım sertifikalı eğitimleri %100 tamamladıktan sonra ProG "Katılım Sertifikası" elde edersiniz. Bu sertifikalar, birçok eğitim kurumunun verdiği sertifikalarla aynı geçerliliğe sahiptir.
Eğitimlerin süresi nedir?
Her bir eğitimin süresi birbirinden farklı olmakla birlikte yaklaşık tek bir eğitim 30 dk–90 dk. arasında değişiklik gösterir.
Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?
Eğitimler online olduğu için istediğiniz zaman eğitimleri alabilirsiniz.
ProG'yi satın aldım. Şimdi ne yapacağım?
ProG'yi satın alma işlemini tamamladıktan sonra www.prog.com.tr içerisinde ProG Şifre kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek ProG'ye giriş yapabilir, hemen kursları almaya başlayabilirsiniz.
ProG Paketlerini nasıl satın alabilirim?
www.prog.com.tr web sitesinden,
444 1 444 Müşteri Hizmetleri'nden,
Bayi ve Türk Telekom ofislerinden,
Online İşlem Merkezinden (Sadece Kariyer Paketi)
Satın alabilirsiniz.
Bayiden, Ofisten ya da Çağrı Merkezi’nden satın aldığım ProG paketine ilk kez giriş yapacağım, nasıl eğitimlere başlayabilirim?
Satın almış olduğunuz ProG paketlerine ilk kez giriş yapıyorsanız, giriş yapabilmek için ilk olarak TekŞifre gerekmektedir
 • https://teksifre.turktelekom.com.tr adresinden TekŞifre alıp, TekŞifre alındıktan sonra www.prog.com.tr adresine gidilir.
 • İnternet sitesinde üstte “Giriş” butonuna basılır ve açılan ekranda kullanıcı TekŞifre’sine ait olan e-posta ve şifre bilgilerini yazar ve ProG’ye giriş sağlar.
 • ProG içerisinde daha önceden satın alması yapılmış olduğu Kariyer Paketi'ni seçer. Eğitim seçildikten sonra “Hemen Kaydol” ile TekŞifre’ye ait e-posta ve şifre yazılır ve kaydolunur.
 • Böylelikle daha önce satın alması yapılmış ürün hesabınızla ilişkilenmiş olur ve eğitimlere başlayabilirsiniz.
ProG'ye her yerden erişebilir miyim?
ProG'yi satın aldıktan sonra İnternet bağlantısının olduğu her yerden www.prog.com.tr web sitesine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak kullanabilirsiniz.
Kullanmak için hangi hızda İnternet gereklidir?
1 Mbps ve üzeri İnternet bağlantı hızlarında ProG'yi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
ProG'yi kullanmak için nasıl bir bilgisayar gereklidir?
Intel® Pentium® 4 2.0GHz (ya da muadili) işlemci
1GB RAM
1024x768 ekran çözünürlüğü
16MB ekran kartı
500MB boş hard-disk alanı
Ses kartı
Hoparlör veya kulaklık
Mikrofon
Internet Explorer 8.0+ tarayıcı
Adobe Flash Player 10 veya üstü Windows 7 veya Windows XP işletim sistemi
1Mbps hızında İnternet bağlantısı

Win 8
- Sorunsuz çalışmaktadır.

MAC

Telefonlar ve Tabletler:
- Şu anda ProG eğitimleri telefon ve tabletlerde destekli değildir. Yakın zamanda kullanılabilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Canlı Canlı İngilizce derslerinde yankıyı önlemek ve en iyi performansı alabilmeniz için mikrofon ve kulaklık kullanmanız tavsiye edilmektedir.
TekŞifre'ye Nasıl Üye olunur?
TekŞifre'ye üye olmak için https://teksifre.turktelekom.com.tr adresindeki "Üyelik" linkine tıklayarak açılan sayfadaki bilgilerin doldurup ve geçerli e-posta adresinin girilmesi ve bir şifre seçilmesi yeterlidir. Ardından, "Kaydet" düğmesine tıkladığınızda, e-posta adresinize aktivasyon için e-posta gönderilecektir. Aktivasyon işlemini tamamlamak için bu e-postadaki aktivasyon linkini tıklamalısınız.
TekŞifre nedir?
TekŞifre, Türk Telekom'un hizmetlerinden yararlanabilmeniz için kullanacağınız Kullanıcı Adınız ve Şifrenizdir.
TekŞifremi unuttum, ne yapmalıyım?
Şifrenizi unutmanız hâlinde https://teksifre.turktelekom.com.tr/kullanici-islemleri/tek-sifre-hakkinda/ sayfasından “Üye Girişi” seçildikten sonra “Şifremi Unuttum” bağlantısını tıklayın. Açılan sayfaya e-posta adresinizi yazıp ''Gönder'' düğmesine tıklayın. E-posta adresinize şifre değiştirme için bir e-posta gönderilecektir. E-posta adresinize gönderilen linki tıkladığınızda, yeni şifre bilgilerinizi girebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.
ProG Üyeliğimi iptal ettirmek için ne yapabilirim?
ProG üyeliğinizi ProG ürünü içerisinden, Online İşlem Merkezi üzerinden ya da 444 1 444 Çağrı Merkezini arayarak iptal ettirebilirsiniz.